• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/
  • https://plus.google.com/https://www.google.com.tr/?gfe_rd=cr&ei=c_ssVPOzBcfH8gech4K4Cw&gws_rd=ssl/posts
  • https://twitter.com/?lang=tr
İletişim   :   0312 440 30 73   -   0532 224 00 50   -   info@yabatas.net

ÇED Raporu

İlgili yönetmelikle tanımlanan çeşitli faaliyetlerin kuruluş ve işletme aşamalarında, çevresinde ve dolayısıyla çevresinde yaşayan tüm canlılar üzerinde yaratacağı olumlu ve olumsuz, sürekli veya geçici olası etkilerinin çeşitli boyutları ile incelenmesi, risklerinin analiz edilmesi, alternatif çözüm önerilerinin ortaya konulması, faaliyetin sosyal ve ekonomik yönden bir bütünlük içinde değerlendirilmesine Çevresel Etki Değerlendirmesi adı verilmektedir.
Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin ÇED Uygulanacak Projeler Listesi'nde yer alan faaliyetler; EK-I ÇED Raporu, Seçme, Eleme Kriterleri Uygulanacak Projeler Listesi'nde yer alan faaliyetler EK-II ise Proje Tanıtım Dosyası hazırlamak zorundadır.
Bu kapsamda ÇED değerlendirme hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir.
Yeşil Yıldız Belgesi
Konaklama Tesislerinin çevreye duyarlı sürdürülebilir, Turizm hizmeti sunmalarını sağlayan sistemin yeşil yıldızlı “Çevre Etiketi” uygulamasıdır. Yeşil yıldız çevre etiketi belgesi alabilmek için Turizm İşletme Belgesi alınmış olması zorunludur. Turizm İşletme Belgesi olmadan yeşil yıldız belgesi alınamaz.Yabataş Çevre Teknik ekibi ile konaklama tesisleriniz için Yeşil Yıldız “Çevre Etiketi” belgenizin alınması için etkin hizmetler sunar.Ücretsiz bilgi hattımızı arayarak sorularınızı hiç çekinmeden bizlere iletebilirsiniz.
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret99717